KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15154232

nr 1515 4232

Rune Person

(1914-1990), Sverige

Stilleben. Signerad. Akvarell, bildmått: 10x14 cm, yttermått inklusive ram: 22x26 cm

Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.

måndag 16 januari 2023
kl 20:36:52

Rune Person

Läs mer om Rune Person